HOHENBERG 8.10.-12.10.2012

8.10.

Ondra v mučírně

Dnešní den byl náročný. Na hrad jsme dorazili v 11 hodin. Hned po obědě jsme hráli na zahradě seznamovací hry. Největší úspěch měla hra s míčky, která se po chvíli změnila v házení s jablky, to bylo zábavnější .Večer jsme procházeli hradem a skončili v mučírně. Ondra, podle pověsti, usnul na stráži, a proto musel být mučen. Mučení přestál živ a zdráv jako všichni, a tak jsme mohli spokojeně usnout.

9.10.

Viděli jsme barevné hvězdy

Po vydatné snídani jsme soutěžili ve znalostech o historii a současnosti hradu a města. Hráli jsme opět hry, ty proběhly s nadšením obou skupin, a pak jsme se vydali k české hranici. Tak blízko domova! Za úplné tmy jsme pochodovali k místní hvězdárně a vyslechli si zajímavý výklad o hvězdách. U teleskopů jsme se střídali a po chvíli čekání jsem obdivovali krásně zbarvené hvězdy. V noci se nám zdálo o hvězdách!

10.10.

Kde je McDONALD´S ?

Odjezd do Marktrewitzu. Sprachanimation a vytváření obrazů v muzeu. Zajímavé, ale už jsme se těšili na volno. V parku jsme si chvíli odpočinuli a pak směr město – kebab, zmrzlina, cola a jiné pochoutky. Ale nikde Macdonald! Přežili jsme a hurá zpět.

11.10.

Na statku a v sýrárně

Ráno jsme odjeli do Steinselbu, na statku jsme obdivovali nejen zvířátka, ale i biomasu. Konečně víme, co to je. Ukázka výroby sýru a ochutnávka byly vynikající, takže jsme neváhali a zakoupili sýr a máslo z místní farmy. To jsme netušili, co nás čeká odpoledne.

Výlet a exkurze opět na statek. Tentokrát jsme mohli vidět, jak žili a pracovali farmáři před sto lety. Ušli jsem asi 15 km, jedna dívka spadla do vody, našli jsme dva krásné velké hřiby, večer přijela delegace z naší školy a to už se blížil konec.

12.10.

Wunderbar – úžasné

Balení, snídaně, odchod na nádraží, rozloučení s německými kamarády, nádražím znělo WUNDERBAR a ÚŽASNÉ. A taky slib, že možná za rok.