V záplavě čerstvého vzduchu a ohrnutých kalhot

Neskutečné se stalo skutečným a Ježíšek nám, studentům gymnázia, nadělil předčasný dárek. 18. prosince jsme měli možnost besedovat se zdejším pedagogem, historikem, filozofem........................( dopsat), lovcem osobností
Mgr. Ivanem Machkem, jehož vášeň pro otevřená okna studenti po léta proklínají či milují. Škola si tak na svůj pomyslný seznam mohla připsat nejdůležitější osobnost kulturního života na ostrovském Gymnáziu - samotného organizátora.
Nutno podotknout, že pan profesor do poslední chvíle nic netušil, celá akce se zorganizovala těsně před počátkem. Podtitul besedy zněl "Nejen o konci svět" a za celé dvě hodiny jsme se v učebně SV1 (trochu teplejší koridor č.2) s panem profesorem ve veselém tónu dotkli všech oblastí života včetně jeho jsoucna a bytí, připomněli si výročí úmrtí Václava Havla, dozvěděli se, kdy začala jeho vášeň pro otevřená okna, a ochutnali jsme i různé vůně zemí z celého světa.
Závěrem bychom chtěli poděkovat paní profesorce Matouškové a Strachoňové, že celou akci vymyslely, zorganizovaly a uskutečnily stejně výborně, jako by to dělal pan Machek.