Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Holocaust - vzdělávací seminář pro pedagogy

Foto

V úterý 22.1.2013 se konal na gymnáziu v Ostrově společný seminář Židovského muzea v Praze, Jad Vašem v Jeruzalémě, Památníku Terezín a USC Shoah Foundation. Tématem přednášek byla problematika holocaustu akcentující kromě jiného i regionální historii. Úvodní přednášku na téma "Úvod do pedagogické filosofie JAD VAŠEM" přednesla Miriam Mouryc z Jeruzaléma. "O návratu domů" hovořil Martin Šmok. Zuzana Pavlovská z Židovského muzea v Praze prezentovala nový workshop pro studenty "NEVÍTANÍ CIZINCI" a na závěr Dalibor Krčmář měl velmi zajímavou přednášku na téma "Popírání holocaustu". Semináře se zúčastnili kantoři SŠ i ZŠ ze Sokolova, Karlových varů a Ostrova. Na závěr každý účastník obdržel certifikát a dokumentární film s tématikou šoa. Děkujeme všem přednášejícím za mnoho nových informací a možnost uskutečnit seminář u nás na gymnáziu v Ostrově.

http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/spolecny-seminar-zidovskeho-muzea-jad-vasem-pamatniku-terezin-a-usc-shoah-foundation/

Ivan Machek

 Zpět

Gymnázium Ostrov