Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

PRAHA - LUCERNA 1.místo!!! Nguyen Thuy Linh z V8.A

Foto

Slavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka.

 

Filip Venclík byl studentem STŠ HMP, byl to normální mladý člověk se svými přednostmi i nedostatky, se svými plány a nadějemi do budoucnosti, když se v noci ze 4. na 5. září 1993 stal obětí brutálního útoku člena bezpečnostní agentury, který v pražském metru napadal bezdůvodně cestující. Filip nezůstal k jeho chování lhostejný a snažil se mu v něm verbálně zabránit. Tento člověk posléze obrátil svou agresi proti Filipovi a napadl ho tak, že mu způsobil těžké zranění hlavy. Na následky tohoto zranění Filip Venclík 5. září 1993 v nemocnici zemřel.

 

Letošní téma znělo "Jak budu žít za 20 let". Před dvaceti lety psal student Filip Venclík maturitní práci na stejné téma. V tu chvíli ještě nikdo netušil, jaký krutý osud ho čeká.

 

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 268 prací a porota měla nelehkou práci vybrat ty nejlepší. A nás velmi těší, že v kategorii povídka zvítězila naše studentka Nguyen Thuy Linh z V8.A, která se této soutěže zúčastnila po třetí a vždy stála na stupních vítězů. Při přebírání ceny následovalo i rozloučení, které nebylo lehké, neboť tato soutěž je pro ni a pro její spolužačku Hedviku Maternovou  srdeční záležitostí.

 

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili i přední pražští umělci, představitelé města Prahy, zástupci kulturního života a samozřejmě vedení školy. Velké poděkování a obdiv patří panu Vlastimilu Venclíkovi, předsedovi poroty, který převzal záštitu nad soutěží.

 

 

To ovšem nebyl jediný úspěch Linh. 16.2.2013 převzala v  kategorii próza 3. místo v VI. ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary.

 

Oběma studentkám děkujeme a přejeme mnoho úspěchů.

 

Mgr. Jaroslava StrachoňováZpět

Gymnázium Ostrov