Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Čínská diplomacie živě!

Foto

V úterý 26. února 2013 jsme navštívili na pozvání Cyrila Svobody, ředitele Diplomatické akademie  www.diplomaticka-akademie.cz/cs

velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. www.chinaembassy.cz/cze/.

Studenti našeho gymnázia se pravidelně účastní projektu Pražský studentský summit. V letošním školním roce zastupují mimo jiné ČLR, tedy pozvání velmi rádi přijali. Nejdříve nám byli představeny prostory velvyslanectví, dále výstava fotografií z historie a současnosti Číny, velmi zajímavá byla diskuse s panem velvyslancem YU Qingtai a zaměstnanci velvyslanectví v angličtině, češtině i slovenštině :o)

Na závěr jsme měli možnost ochutnat i čínské gurmánské speciality. Pro studenty tato exkurze nebyla jen zdvořilostní návštěvou, ale i praktickou ukázkou diplomatického setkáni na nejvyšší  úrovni.

Děkujeme panu Cyrilu Svobodovi za pozvání, kterého si velmi vážíme.

 


 

Ivan Machek

PS:

 Na gymnáziu si mohou studenti vybrat ve čtvrtém ročníku seminář Dějiny diplomacie, na který navazuje studium mezinárodních vztahů a zahraniční politiky na libovolné VŠ v České republice.

 Zpět

Gymnázium Ostrov