Expedice THEBISBERG 2013

Už se Vám někdy stalo, že Vás při hodině dějepisu začaly bolet nohy? Ne? Studenti 1.A a kvinty A to vědí moc dobře :o). Ve středu 24. dubna 2013 si vyšlápli pod vedením profesora Jakuba Hechta na pravěké a raně středověké hradiště Děvín (německy Thebisberg) na Liščím vrchu (484 m n.m.), který se nachází vysoko nad řekou Ohře  u obce Velichov. Na hradišti studenti pracovali s prac. listy, diskutovali přímo v terénu a na závěr si vyzkoušeli i něco z oboru experimentální archeologie. Počasí bylo nádherné a na netrénované nohy se rychle zapomnělo. Už se těšíme na další krásná a zajímavá místa v okolí našeho gymnázia.

Ivan Machek, Jakub Hecht a Petr Fiala