Jarní zpívání 2013

V pátek 10. května se uskutečnilo již 9. setkání pěveckého sboru Gymnázia Ostrov s hudebníky z našich partnerských škol v Německu. Letos jsme v kostele Nanebevzetí Panny Marie přivítali dva žesťové soubory z Wunsiedelu, kytarový kvartet z Hofu. Jedním z nečekaných vrcholů bylo vystoupení pěveckého dua z gymnázia Wunsiedel, které s doprovodem klavíru uvedlo i jednu z písní A. Dvořáka - a to česky! Svou premiéru absolvoval nový kantorský sbor Gymnázia Ostrov.

Jarní zpívání letos zahrnovalo dva koncerty - dopolední pro studenty, odpolední pro ostrovskou veřejnost. Za finanční podopru projektu i letos děkujeme městu Ostrov.