Rozkvetlé políčko českého jazyka

Velkou radost udělaly češtinářům úspěchy dvou studentů z nižšího gymnázia. Jan Vintr z kvarty poslal do literární soutěže O pardubický pramínek povídku a odborná porota ji ocenila druhým místem v kategorii osmých a devátých tříd. Honza na téma Klikaté cesty písma napsal opravdu originální příběh a k úspěchu v soutěži určitě přispěl i jeho úžasný a vytříbený styl psaní. Blahopřejeme!

Ze stejného ročníku potěšila i Tereza Rambousková. Po anabázi všemi stupni olympiády v českém jazyce byla nyní pozvána na celostátní kolo a v červnu se zúčastní týdenního soustředění mladých expertů na český jazyk. Tereze přejeme zajímavé zážitky, inspirativní setkání s mateřským jazykem a hodně chuti do dalšího soutěžení na poli českého jazyka!