Jazykový pobyt v anglickém Ilfracombe

Pro letošní jazykový pobyt do Velké Británii jsme vybrali přímořské letovisko Ilfracombe v hrabství Devon. Byla to tak trochu sázka na slepo, neboť jsme o této destinaci nikdy předtím neslyšeli, ale ukázalo se, že to byla volba naprosto vynikající.

Cesta do Devonu je dlouhá, takže jsme museli udělat po cestě několik poznávacích zastávek. Přespali jsme v Londýně, navštívili Hampton Court a Windsor, zastavili jsme se na Stonehenge a pak už pokračovali do Ilfracombe, kde rodiny vytvořily pro děti tak bezvadné zázemí, že ani studentům se moc domů nechtělo. Dokonce i jedna anglická hostitelka se nechala slyšet, že by ty naše děti nejraději adoptovala.

Součástí pobytu byla i výuka v jazykové škole Country Cousins, jejíž učitelé prohlásili, že by si tam naše studenty nechali klidně na delší čas.

Na cestě z Devonu jsme udělali ještě 9-ti hodinovou pauzu v Oxfordu, aby naši páni řidiči načerpali sílu na cestu zpět. Celkově vzato, výlet se vydařil a to téměř po všech stránkách.

Jana Kitzbergerová

Pavlína Hrochová