Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

 

Jaroslav NUNVÁŘ – zpívající biolog

 
 
 
Jaroslav Nunvář jako sólista smíšeného pěveckého sboru Gymnázia.
 
 
 
Jaroslav je absolventem čtyřletého studia. Maturitní zkoušku složil v roce 2004. Jaroslav vždy vynikal zvídavostí a intenzivním zájmem o přírodní vědy. Mezi nimi nakonec zvítězila biologie. Jarda se zúčastňoval pravidelně - a především úspěšně olympiád. V roce 2003 přivezl z mezinárodního kola, které se konalo v běloruském Minsku, stříbrnou medaili !!! O rok později se znovu probojoval do celosvětového kola. Tentokrát se konalo v Austrálii v Brisbane a Jaroslav zde získal v konkurenci 160 účastníků z 61 zemí světa skvělou bronzovou medaili! Také Jaroslava Nunváře, stejně jako Evu Pluhařovou na soutěž připravoval RNDr. V. Vít.
Jak už to bývá u mimořádně talentovaných jedinců, ani u Jardy neskončilo vše s biologií. Stejně úspěšně si totiž vedl i na poli hudebním – zvítězil v pěvecké soutěži „Karlovarský hlas“ a stal se sólovým zpěvákem renomované studentské kapely „víqjety“ i pěveckého sboru školy. Není divu, že po absolvování gymnázia studuje zpěv (na pražské konzervatoři) i biologii (na Přírodovědecké fakultě v Praze).
 
 

 
Gymnázium Ostrov