Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

O chemii na závěr

Chemie je určitě velmi půvabnou, fascinující, zajímavou a překvapující vědou (ze studentstva s tímto názorem souhlasí málokdo). Ovšem také náročnou (s tímto tvrzením souhlasí všichni studenti) a bohužel dosti opomíjenou (naštěstí pro většinu studentů) součástí všeobecného studia. 
 
Přes všechny pomluvy si chemie na našem gymnáziu nachází mnoho zastánců fascinovaných pokusy a informacemi využitelnými v běžném životě. Často pak zůstanou věrni chemii celý život. A i když nezůstanou, tak si dobře uvědomují, že jim nesmírně rozvinula myšlení, prostorovou představivost a logické uvažování. Tyto dovednosti pak využijí v každém oboru, kterému se budou věnovat.
 
Že je chemie vším možným, ale ne vědou nudnou, dokazuje i poloha učebny ve škole – v oddělené sekci ve druhém patře. Proč? Mimo jiné se totiž z učebny ozývají salvy smíchu, výkřiky obdivu, překvapení a občas i hrůzy linoucí se z vedlejší chemické laboratoře.

 
Gymnázium Ostrov