Oborové dny

Oborové dny se začaly na Gymnáziu Ostrov pořádat ve školním roce 2007/2008. V těchto dnech si studenti sami vybírají předmět a vyučujícího, se kterým budou poznávat jeho předmět netradiční formou.

Oborové dny školního roku 2007/2008

V tomto školním roce byly ve dvou dnech uskutečněny dvě exkurze se zaměřením na hornictví a jeho dopad na krajinu v Karlovarském kraji. Navštívili jsem Hornické muzeum v Krásně a Štolu číslo jedna v Jáchymově.

Oborové dny školního roku 2008/2009

V červnu jsme během tří propršených dnů realizovali jednu exkurzi a dva výlety.

Pro velký úspěch z loňska jsme opět navštívili Štolu číslo jedna v Jáchymově s profesionálním výkladem historika Krajského muzea Sokolov Rudolfa Kříže (na obrázku), kterému za výklad i za jeho čas děkujeme.

Další dva deštivé dny jsme zkoumali rozdíly horské a podhorské přírody. Cestou přírodní rezervací Božídarský Špičák moc vidět nebylo, zato můžeme říci, že studenti byli až v oblacích. I tak jsme viděli např. vzácnou masožravou tučnici obecnou. Poslední den jsme mokli cestou po nově otevřené naučné stezce oborou Hájek. Odměnou za vytrvalost nám byl pohled na daňky skvrnité a muflony obecné.

Oborové dny školního roku 2009/2010

Spolu s nadšenci předmětů chemie, biologie a ekologie jsme navštívili středověkou štolu Marie Pomocné na Měděnci. I přes velkou vzdálenost, kterou musela překonat pěší skupina výpravy se akce setkala s úspěchem, zvláště při dohánění vlaku. Druhý den jsme obdivovali Podkrušnohorské technické muzeum v Mostě s jeho autentickou technikou. Nakonec došlo i na opékání vuřtů, které se nám moc líbilo. Fotografie z obou akcí jsou ve fotogalerii.

Oborové dny školního roku 2016/2017

Po několika letech se na naší škole opět začaly pořádat oborové dny. Protože jsme nejen chemici a biologové, ale také velcí obdivovatelé přírody, nabídli jsme studentům pěší výlety s tématikou "voda v krajině". V prvním dni jsme navštívili německé přehradní nádrže Markersbach a Cranzahl. Druhý den jsme pak došli do Kyselky, kde jsme navštívili rozhlednu Bučina a Mattoniho muzeum. Pěší výlety jsme si všichni náležitě užili a určitě na ně budeme rádi vzpomínat.

Oborové dny školního roku 2018/2019

Po roční pauze, způsobené stavnou nového koridoru, jsme navštívili Kladsku a tamní rašeliniště. Velkým zážitkem pro všechy byla návštěva Domu přírody Slavkovského lesa na Kladské. V něm jsme pozorovali řadu nádherných exponátů a 3D projekci o místní přírodě.