Regionální historie ostrovska v česko - německých souvislostech

The Duke of Edinburgh`s International Award

Cena Prince Philipa už i na naší škole
Gymnázium Ostrov se stalo součástí velké rodiny škol z celého světa, ve kterých lze získat prestižní Cenu Prince Philipa (The Duke of Edinburgh`s International Award), založenou v roce 1956 manželem britské královny Alžběty II. Jedná se o výzvu pro mladé lidi, v níž je nutno minimálně půl roku na sobě pracovat ve třech oblastech (sport, dovednost, dobrovolnictví) a dosáhnout svých předem stanovených cílů. Součástí ceny je také expedice, kterou studenti podstoupí ve skupinkách za dozoru svých vedoucích. Co je cílem ceny? Rozvíjet v dětech samostatnost, výdrž, empatii a vlastní iniciativu. Studenti nejen pracují na splnění svých cílů, ale pomáhají nezištně druhým zároveň poznávají nové přátele.