Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch
JUNIORMARATHON 2018
Foto Na letošní ročník Juniormarathonu jsem se opravdu těšil. Takový výběr běžců jsme ve škole již dlouho neměli. Dokonce jsem začal uvažovat o uspořádání školního kola, abych vybral opravdu ty nejlepší. 7 chlapců a 3 dívky, každý běží 4,2 km, což dá dohromady maraton. Na podzim děvčata postoupila v přespolním běhu až na republiku a ... více >

Úspěchy našich házenkářů
Foto V pondělí 29.1. a úterý 30.1. pořádala naše škola okresní kolo v házené pro kategorii IV., tedy chlapci a dívky osmých a devátých tříd ZŠ, a tercie a kvarty osmiletých gymnázií. Do celkového hodnocení sportovní olympiády základních škol a osmiletých gymnázií js... více >

Dívčí florbalový tým se probojoval do krajského kola
Foto V kategorii III., tedy 6. – 7. třída základní školy a prima a sekunda osmiletých gymnázií jsme: 1)      vyhráli okrskové kolo 2)      vyhráli okresní kolo 3)      v krajském kole vybojovali 5. místo A jestli někdo řekne, že jsme byli předposlední, tak mu dám pohlavek! Na tento v ... více >

Republikové finále přespolního běhu
Foto Propracovat, respektive proběhat se až na republikovou úroveň nebylo vůbec jednoduché. 1)      Nejprve začátky – okresní kola: Středa 4.10. – ostrovský park – okresní kolo sportovní olympiády středních škol -          Kategorie V. chlapci rok narození 1998/2003 – 1. místo - postup do krajského kola - ... více >

Atletický blok
Foto  Naše venkovní sportovní prostory přestaly pro výuku tělesné výchovy splňovat technické a hygienické požadavky (škvára). Přivítali jsme tedy možnost využít nově postaveného atletického areálu u ZŠ Masarykova. Byl tedy naplánován atletický blok, kdy v jednom dni měli studenti ročníku absolvovat atletický čtyřboj: SPRINT ... více >

Jasné vítězství nad Schwarzenbergem
Foto  Volejbalová utkání mezi učiteli Gymnázia Ostrov a partnerského gymnázia ve Schwarzenbergu mají dlouholetou tradici. Ve středu 15. dubna se utkání konalo na našem gymnáziu. Němečtí kolegové přijeli pod vedením pana ředitele ve velmi mladé sestavě, která budila respekt. Samotné utkání však mělo jasný průběh. Rozhodlo domác ... více >

Pater Tomáš V4.B

Volejbal – 1. místo kraj a 3. místo na kvalifikaci republikového finále v Praze: