Marek STEININGER – literární talent a muzikant

Marek Steininger v roce 2007 jako student oktávy A úspěšně složil maturitní zkoušku. Již před lety upozornil na svůj talent, když zvítězil v Literární soutěži studentů západočeských středních škol a byl třetí v literární soutěži O cenu Danny Smiřického. Tuto celostátní soutěž pořádá Soukromé gymnázium Josefa Škvoreckého. Letos se Marek posunul ještě o stupínek výš a obsadil hned dvě skvělá druhá místa. V kategorii próza SŠ s povídkou „Trans – orchestr pana Bůčka“ a v kategorii poezie SŠ s pracemi „Hon na hlasy“, „Bloudím“ a „Poslouchám gramofón“. V tomto roce Marek rozšířil svou sbírku úspěchů o 3. místo v celorepublikové soutěži „Zlatá tužka“.