Krajem Oty Pavla ? nový projekt studentů Gymnázia Ostrov

V těchto dnech spatřil světlo světa nový almanach našeho gymnázia s názvem „KRAJEM OTY PAVLA nás provázel jeho bratr HUGO PAVELť, jenž je završením projektu zabývajícím se osobou a dílem tohoto věhlasného československého spisovatele a reportéra. Kromě krátkých životopisů příslušníků rodiny Pavlů (Popperů) obsahuje především fotoreportáž z exkurze našich studentů pod vedením Mgr. Jaroslavy Strachoňové a Mgr. Ivana Machka po Berounsku. Účastníkům se tak naskytla příležitost navštívit místa známá z autorových knih, přičemž průvodcem byl sám Otův bratr pan Hugo Pavel. Závěr práce je věnován rozboru besed s panem Hugem konaných na gymnáziu v loňském školním roce a příloze v podobě pracovního listu s otázkami a úkoly. Na tvorbě almanachu se pod vedením Mgr. Strachoňové podíleli studenti 3. A - Jan Železný, Martina Staňková, Aneta Krausová a Michaela Perutková. Dílo bude dále jako pracovní materiál distribuováno do ostrovských základních škol. O realizaci projektu se zasloužila studentka 3. A Martina Staňková, které tímto patří velké poděkování, stejně jako městu Ostrov - sponzorské komisi za finanční příspěvek.