Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Úspěch v soutěži "Máš umělecké střevo?"

Foto
Jako roky předešlé se naši studenti i tento rok zúčastnili soutěže "Máš umělecké střevo?". Letošní ročník se vztahoval k tématu Identita. MUS? je mezinárodní přehlídka studentských projektů, které vycházejí z témat současného výtvarného umění a společnosti.
Na semifinále konaném 12.-13.4.18 v pražské galerii DOX dorazily dva týmy z našeho gymnázia. I přes náš tvrdý boj mezi další spoustou projektů od studentů z celé České republiky pouze jeden z našich týmů postoupil do finále. Projekt "Kup si svou identitu" postoupil spolu s dalšími 26 vybranými z jiných škol do finále, které se konalo 18.5.2018 v Národní galerii v Praze. Projekt jsme pojali jako reklamní kampaň nabízející lidem změnu osobnosti pomocí farmaceutických výrobků.
Sice jsme nevyhráli, ale přesto si ceníme našeho postupu do finále. Je také nutno podotknout, že jsme pod vedením Lukáše Lercha vyhráli druhé místo ve vedlejší soutěži '' Poznávání soch okolo Anežčina kláštera''. Sice to není výhra, kterou jsme očekávali, ale její cena byla poživatelná a sladká, takže si nebylo na co stěžovat.
Těšíme se na příští ročník a doufáme, že se ho zúčastní co nejvíce našich studentů se vztahem k umění.
 
Na projektu ''Kup si svou Identitu'' se podíleli: Monika Čechmanová, Hoang Viet Trieu, Kristián Šťastný, Ivana Ernestová a Petra Urgačová pod vedením Lukáše Lercha.

Petra Urgačová,  studentka V6.B Zpět

Gymnázium Ostrov