Jsi nula…! edukativní divadelní představení
Foto  V úterý 13. dubna 2016 se uskutečnil na našem gymnáziu projekt divadla forum pro třídy V5.A, V5.B, 1.A a V4.B http://www.forumppv.cz/divadlo-forum.html Zakladatelem divadla fórum byl brazilský režisér, dramatik a divadelní pedagog Augusto Boal. Ten své tvůrčí úsilí zasvětil divadlu, které, jak sám tvrdil, má moc změnit svět. V zemích Latinsk ... více >

Kultura

Gymnázium Ostrov má dlouholetou koncepci kulturních akcí. Divadelní a filmová představení, koncerty, audiovizuální popřady a besedy jsou pořádány tak, aby odpovídaly věku žáků i probíraným tématům ve výuce. Cílem je nabídnout žákům během studia co nejpestřejší škálu forem i žánrů.

Vyučující kromě toho ještě pořádají mnoho divadelních představení například v Praze, v Plzni nebo i v Brně.. Angličináři jezdí do anglicky mluvících divadel do Prahy, němčináři jezdí se studenty na představení do německých partnerských škol.

Jsme přesvědčeni, že kulturní pořady ke studiu na gymnáziu patří - nejen proto, že vhodně doplňují výuku, ale především nenahraditrelným způsobem studenty kultivují.

Pěvecký sbor

Přehled kulturních akcí