Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch
Volá Houston #1
Foto Ve čtvrtek 3. listopadu v 04:35 ráno začal náš první letošní astronomický výlet. Mířili jsme do Prahy, a to rovnou na několik zajímavých míst. Naší první zastávkou byl přímo generální štáb akademie věd, kde jsme si v rámci Týdne vědy a techniky prohlédli zajímavé výstavy a demo... více >

Astronomický kroužek
Foto Ve středu 7. září obnoví po prázdninové pauze svou činnost školní astronomický kroužek. Úvodní schůzka bude probíhat od 14:00 v učebně F2.  Zájemci o astronomii, fyziku, chemii, zeměpis, informatiku, techniku a dělání vln jsou srdečně zváni bez rozdílu věku. Všech sedm oborů vás bavit samozřejmě nemusí, pokusíme se vyhově... více >

Školní týmy a zájmová uskupení :

Volejbal - školní tým

(vede Mgr. Jaroslav Chromec)

 - v tělocvičně gymnázia

 - tréninky v pátek
 

Nabízí rovněž pestré sportovní vyžití (pohyb, trénink, turnaje) a zdokonalování technických dovedností v tomto sportu

 

Basketbal - školní tým

(vede Mgr. Jaroslav Chromec)

- v tělocvičně gymnázia

- tréninky ve středu

 

Fotbal - školní tým

(vede Mgr. Ivan Šupík)

- pro chlapce z nižšího i vyššího gymnázia

- tréninky ve středu a v pátek

   

Školní sbor (každý pátek 14.00 - 15.30),

(vede Mgr. Libor Velička)

– v učebně HV na pavilonu pavilonu B

Koná se každý pátek od 14.00 do 15.30

Přivítáme kohokoliv, kdo rád zpívá a je schopen se udržet se ve svém hlasu. Pěvecký sbor má již dlouholetou tradici a vystupuje pravidelně v Ostrově, na Karlovarsku i jinde v ČR. Koncertuje i v zahraničí. Více informací najdete v levém menu v odkazu kultura - pěvecký sbor.

 

Výtvarná skupina "Exit through the corridor".

(vede Mgr. Lukáš Lerch)

- v učebně výtvarné výchovy

Cílem skupiny je podporovat kreativní studenty, vytvářet úrodnou půdu a podporu pro jejich nápady, výtvarnou aktivitu a vlastni uměleckou tvorbu.
Úkolem skupiny je obohacovat kulturní prostředí na našem gymnáziu a to pravidelnými výstavami i přednáškami a workshopy se současnými aktivními umělci z blízkého okolí.

 

Astronomický kroužek

Ve čtvrtek čtvrtého února 2016 odpoledne oficiálně zahájil svoji činnost astronomický kroužek. Úvodní schůzku vedl odborný pracovník Hvězdárny Františka Krejčího pan Jaroslav Maxa, kterému patří velké poděkování. Nejen za to, že pro účastníky připravil pěkné astronomické odpoledne, ale hlavně za to, že nám přivezl SID monitor a slíbil nám, že nám pomůže naučit se s ním pracovat. 

Co to takový SID monitor je? Nehledejte na tom nic složitého, je to indukční cívka, tedy takové stříbrné kolo sestávající z několika desítek závitů izolovaného drátu. Můžete se na něj podívat v učebně fyziky, kde visí vedle Alberta Einsteina.
Na SID monitoru se indukuje napětí odrážené od ionosférických vrstev v zemské atmosféře. Tam vzniká díky energii pocházející ze Slunce, od Jupiteru nebo z hlubokého vesmíru níže teplotní plazma. A my se ho naučíme měřit!
Během odpoledne jsme se ale nezabývali jen astrofyzikou. Našim uším neunikly ani takové záludnosti jako Dopplerův jev, Einsteinova relativita, Stephen Hawking, velký třesk, vakuum a kyslíkový biradikál.
A co bude námětem příští schůzky? Tam se hlavně zapojí zájemci o astronomické fotografování, protože si budeme povídat o Sluneční soustavě a o tom, jak se dá ona a nejen ona fotografovat moderní astronomickou technikou. A nakonec nezapomeneme na důležitou otázku života, vesmíru a vůbec. I když samozřejmě všichni víme, že odpověď je čtyřicet dva. Ale umíte se zeptat?
Samozřejmě také vítáme nové členy. Jestli se občas díváš v noci na oblohu, a třeba i jinam než na Měsíc, a ptáš se, proč to tam všechno svítí, pak jsme tu pro Tebe! 
Přihlášky jsou otevřeny v kabinetu fyziky a chemie.
 

 
Gymnázium Ostrov