PhDr. Dagmar Lieblová přežila Osvětim

Ve středu 11. září 2013 měli naši studenti opět možnost naslouchat příběhům 20. století. Tentokrát přijela na návštěvu PhDr. Dagmar Lieblová, která jako jedna z mála přežila několik koncentračních táborů (Terezín, Osvětim a Bergen – Belsen).

Na přednášce měli studenti příležitost setkat se nejen se samotnou Dagmar Lieblovou, ale také si poslechnout přednášku o antisemitismu pod vedením pana R. Hejreta. Jakmile se paní Dagmar Lieblová pustila do vyprávění svého tragického příběhu, během kterého seznámila přítomné s tím, jak přišla o svou rodinu, tak zaujala veškerou pozornost nejen studentů, ale i učitelů. Studenti zde mohli vidět i autentické fotografie z koncentračních táborů.Po působivém vyprávění následoval prostor pro dotazy, kdy paní Dagmar byla ochotná odpovědět na všechny kladené otázky.

Přednáška studentům doplnila znalosti a informace z období druhé světové války a mohli si též dotvořit obraz o krutostech, kterých se nacisté dopustili nejen na Židech. Bohužel se v dnešní době najdou i tací, kteří zpochybňují existenci holocaustu a koncentračních táborů.

www.youtube.com/watch

Za zprostředkování besedy plné dojmů, emocí, fotek a zážitků děkujeme  Radku Hejretovi z ICEJ.

Ivan Machek

fotografie: Barbora Fukárková