Tradiční sportovní setkání s učiteli partnerského gymnázia ve Schwarzenbergu

22. listopadu v patnáct hodin v tělocvičně gymnázia B. Brechta ve Schwarzenbergu začal každoroční volejbalový zápas s našimi německými kolegy. Gymnázium Ostrov nasadilo do hry velmi silný tým, a tak není divu, že Češi zápas s přehledem vyhráli. S výsledkem 3:0 na sety původně nikdo nepočítal. Odveta bude sehrána příští rok, tentokrát v Ostrově.

Sportovní rivalita byla odložena v šatnách školy a závěr večera proběhl ve velmi milé atmosféře při přátelském posezení českých a německých kolegů. Bilancoval se uplynulý rok, hovořilo se o vydařených společných projektech, o dlouholetém partnerství obou škol a o plánech do budoucnosti.

Toto setkání bylo také oficiálním závěrem projektu „Krušné hory – společný domov Čechů a Němců v minulosti a přítomnostiť, který byl v průběhu roku 2008 realizován díky finanční podpoře fondu EU Interreg IIIA – Euregia Egrensis, a jehož hlavním tématem byly legendy z obou stran Krušných hor. Realizační tým spolu s vedením obou škol projekt vyhodnotil. Protože projekt vzbudil mimořádný ohlas mezi studenty i rodiči, hodlají obě školy ve svých společných akcích nadále pokračovat a v současné době se již pracuje na přípravě dalšího jazykového projektu.