Waldmünchen - Tag #2

Po poněkud násilném probuzení následoval den strávený v aule. Dopoledne jsme odhalovali atributy našich lektorů a lektorek, zahráli si na ovoce (hra Obstsalat) a pomocí "horkého drátu" jsme si osvěžili názvy příborů. Rovněž jsme vytvořili plakáty o Německu, Němcích a všem německém, Wunsiedelští tvořili to samé o nás. Nejvíce nás překvapilo, že při vyslovení názvu naší vlasti, se sousedům vybaví drogy, alkohol a třeba i cyklistika. Dopoledne pokračovalo rovnáním se na bedny od piva, které postupně ubývaly... A ubývaly... A zbylo jich 6.
    Po v češtině nepojmenovatelném obědě nastal Chaos. Abychom všem školou povinným přiblížili - hra Chaos spočívala v běhání po zámku a hledání kartiček s čísly, na kterých se zároveň nacházely obrázky, jenž jsme si museli zapamatovat a porotě představit v jazyce nám nevlastním. Slovo "ředkvička" se německým partnerům nelíbilo. Důvod?
    Po večeři jsme absolvovali česko - německý Kulturabend, kulturní večer. Úkolem bylo představit naši zemi a jakou formou bylo na nás - Čechy bylo zvoleno divadlo a PowerPointová prezentace, Němci k prezentaci přidali i ukázku jejich kuchyně, druhou večeří se nám stal Bratwurst, Prezel a Sauerkraut.
    Doufáme, že zítra nezůstaneme v lanovém centru viset.

Se srdečnými pozdravy Vaši reportéři OŠ a JP