Nejlepší dějepisce v kraji máme u nás!

V jubilejním desátém ročníku krajské dějepisné soutěže „O pohár Královské mincovny“, která proběhla 2. a 3. prosince v prostorách Královské mincovny v Jáchymově, opět excelovali svěřenci Mgr. Ivany Alfonsové.V kategorii do 15 let s přehledem zvítězili kvartáni Nguyen Tien Tiep Anh a Daniel Bleha a mezi staršími studenty se výborně prezentovali kvintáni Ondřej Krátký a Jan Pinc, kteří obhájili své loňské prvenství!
V dosavadní historii této soutěže se ještě nestalo, že by si ostrovští studenti ať z jedné či druhé kategorie neodnesli palmu vítězství!
Solidního výsledku také dosáhli jejich starší spolužáci na celostátní dějepisné soutěží gymnázií, která proběhla 21. listopadu v Chebu.
Ostrovský tým ve složení Nguyen Tuan Ngoc, Kristýna Šťastná a Eliška Vágnerová se ve velmi náročné soutěži umístil v přímé konkurenci 75 týmů z Čech, Moravy Slovenska na  solidním 40. místě, přičemž mezi 35 týmy, které naši studenti porazili, byly i týmy gymnazistů ze Sokolova, Chebu, Mariánských Lázní a Karlových Varů!
Tyto výsledky jen potvrzují dominantní postavení ostrovského gymnázia v dějepisných soutěžích v kraji a vysoce kvalitní práci Mgr. Ivany Alfonsové a Mgr. Jiřího Fressera, kteří studenty metodicky vedou a systematicky připravují.