Návštěva prezidenta Miloše Zemana na Gymnáziu Ostrov

Dne 14. 1. 2014 zaznamenala naše škola ojedinělou událost, a to návštěvu prezidenta ČR Miloše Zemana, která se uskutečnila v rámci jeho návštěvy Karlovarského kraje.
Prezident se studenty besedoval ve školní tělocvičně, kam se vešlo přes 500 žáků se svými vyučujícími, ale byli zde i další pozvaní hosté. Návštěva proběhla v příjemné atmosféře. Studenti potvrdili to, co na nich vždy oceňovalo i mnoho významných hostů z předchozího období, a to sice kultivované vystupování, ale i smysluplné a jejich věku přiměřené otázky.
Škola má úžasnou tradici návštěv a besed nejrůznějších osobností – jenom namátkou některá jména:
Marek Eben, Jan Sokol, František Koukolík, Jiřina Šiklová, Arnošt Lustig, Ivan Klíma, Tomáš Halík, Vladimíra Dvořáková.
Těší nás, že se k těmto osobnostem přiřadil i nejvyšší ústavní činitel, prezident republiky, a že studenti mohli absolvovat i toto setkání a besedu.
Mgr. Milan Martinek zástupce ředitele školy