Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Ochutnávka Berlína

Foto

Berlín. Kdysi rozdělené město. Každý ví, co obsahuje jeho historie, ale kdo si může říct, že se dotknul světoznámé zdi, která kdysi oddělovala východ od západu? Její pozůstatky se nyní  pyšní mnoha barvami a uměleckými díly od více než sta malířů.

 

Hlavní město Německa se může chlubit jak moderní architekturou,  tak i historickými budovami  - spolu mnohdy tvoří přinejmenším zajímavou kombinaci.

 

Poznat Berlín ale neznamená jen pozorovat vysoké věže a procházet nákupními centry, ale plnohodnotné vnímání všemi smysly. Ulice a všudypřítomné stánky s Berlínským Currywurstem (který si vysloužil i své vlastní muzeum, kam jsme také zavítali) nám nabídly nejen aromatický, ale především chuťový zážitek.

 

Všudypřítomní pouliční umělci se svými nástroji navodili příjemnou atmosféru celého dění - oproti jeřábům a mnohým staveništím, které se pokoušely spíše o opak.

 

Vydařené počasí, přátelský kolektiv a všechny naše zážitky se postaraly o skvělý výlet, na který budeme dlouho vzpomínat.

 

Spokojení účastníci:

                                                                                                                        němčináři z V4.B

a Mgr. E. Jílková

 Zpět

Gymnázium Ostrov