Studentské volby do Evropského parlamentu 2014

Studenti z 254 středních škol z celé České republiky si vyzkoušeli volby nanečisto.

(projekt Jeden svět na školách www.jsns.cz/)

Během 28. a 29. dubna 2014 vybírali ve studentských volbách z politických stran, které kandidují v letošních reálných volbách do Evropského parlamentu.  Na našem gymnáziu se účastnilo voleb 29. 4. 2014 21% voličů. Zvítězila TOP 09 a Starostové, na druhém místě bylo ANO 2011 a třetí pozici získala KDU-ČSL. Celkové výsledky se můžete dozvědět na adrese:

www.jsns.cz/cz/news/5/Koho_si_studenti_zvolili_do_evropskeho_parlamentu.html

Ve volební komisi zasedli a volební hlasy pečlivě posčítali studenti společenskovědního semináře (3. roč.) Vlasta Ströherová, Petr Mondrovič a Jakub Koutný.

Děkujeme všem voličům a voličkám :o)

Ivan Machek