Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Studenti našeho gymnázia byli za „velkou louží"

Foto

Možnost, že se naši studenti v rámci studia angličtiny budou moci podívat do USA, se nám vždy jevila spíše jako zbožné přání, které se ovšem letos stalo skutečností. Vybraly jsme zájezd s názvem Kolébky historie USA, a tak se kromě New York City naši žáci mohli podívat do Philadelphie, prvního hlavního města USA, kde se zrodila americká ústava, a do majestátného Bostonu, který proslul slavnou Tea Party.

 

V New Yorku jsme se věnovali hlavně Manhattanu, kde jsme navštívili hlavní turistická lákadla, jako je Times Square, které v noci vyzařuje jedinečnou atmosférou. Neopomněli jsme ani 5. Avenue, nahlédli jsme do mrakodrapu Chrysler Building vystavěného ve stylu art deco, shlédli jsme celý Manhattan z Empire State Building, dostali jsme se i k místu Dvojčat a navštívili jsme kapli sv. Pavla, která je dnes pojatá jako památník obětem 11.9.2001. Vynechat Sochu Svobody snad ani nejde, a tak jsme se na Liberty Island vydali lodí, která nás pak ještě vzala na Ellis Island, místo důležité pro všechny přistěhovalce, kteří zde museli projít povinnými prohlídkami před vstupem do země. Oba ostrovy ale rovněž nabízí dech beroucí pohled na dolní část Manhattanu – tzv. Downtown.
 
New York je město mnoha národností, jehož důkazem jsou i vyhlášené čtvti jako China Town, kde staří Číňané přes den vysedávají u herních stolků a hrají čínské deskové hry nebo cvičí Tai chi. Cestou dál jsme procházeli kolem slavných litinových domů zapsaných na seznamu UNESCO. Navštívili jsme Wallstreet, Broadway, viděli Carnegie Hall a mnohé další.
 
Ačkoli je New York, a to zejména o Velikonocích, rušné město, jsou tam i místa klidná a k unaveným chodidlům turisty vlídná. Poslední dopoledne jsme cestou do Central Parku procházeli kolem Dakota House, domu, kde bydlel a kde byl zastřelen slavný Beatle John Lennon, který má v parku svůj památník.
 
Pokud jde o výlety do Bostonu a Philadelphie, tyto byli ve srovnání s přeplněným New Yorkem balzámem pro duši. Bostonskému maratonu na Velikonoční pondělí jsme se elegantně vyhnuli a kromě míst spjatých s Bostonským pitím čaje jsme se vydali podívat do čtvrti Cambridge, kde se nachází jedna z nejslavnějších a nejrenomovanějších univerzit na světě – Harvard a kde také naši studenti čile navázali kontakt s tamními studenty. Tak kéž by se jednou stali spolužáky.
 
Pavlína Hrochová & Jana Kitzbergerová


Zpět

Gymnázium Ostrov