Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Na návštěvě u Palackých a Riegrových aneb V3.A v Praze

Foto

  

            Pozváni jsme byli na čtvrtek 12. června odpoledne. Před sedmou ráno jsme se sešli u Dolního nádraží v Karlových Varech, nastoupili do busu Student Agency a vyrazili směrem na Prahu.

            Naší první zastávkou byl Letohrádek Hvězda, ke kterému vede dlouhá cesta krásnou oborou. Letohrádek ve tvaru šesticípé hvězdy je renesanční, tzv. filozofická stavba ze 16.století,  vystavěná dle přání a návrhu Ferdinanda Tyrolského. K našemu velkému štěstí nám bylo zpřístupněno nejvyšší patro letohrádku, kde se nachází koncertní síň zdobená originálními obrazy Mikoláše Alše. Nechyběl ani hudební zážitek – v podání Adélky Dietlové jsme si poslechli Mozartovu Fantasii.

Po prohlídce areálu jsme se vydali na návštěvu Muzea Františka Palackého do centra Prahy. Tento dům, který dýchá historií,  je sice ve vlastnictví rodiny Měchurů, ale jedna z jeho částí je zpřístupněna veřejnosti. V prvním patře se nacházejí bývalé pracovny F. Palackého a F.L. Riegra a salon, ve kterém se pořádaly politické  diskuse, dokonce i plesy. Za odborného vedení lektorky z Národního muzea jsme byt z 19. století  důkladně prozkoumali a blíže poznali  nejen tyto významné osobnosti 19.století, ale i  jejich rodiny.

            Po této naučné exkurzi jsme měli krátkou  zaslouženou pauzu na Václavském náměstí. Prahu jsme opouštěli nabyti  novými vědomostmi a krásnými zážitky.

 

Spokojení návštěvníci z V 3.A 

doprovod: Mgr. Eva Jílková a Mgr. Petr Fiala

 

 Zpět

Gymnázium Ostrov