Tim Burton a Ježíškova armáda

V úterý 17. června 2014 navštívila skupina studentů a kantorů výstavu Tim Burton a jeho svět v galerii U Kamenného zvonu v Praze čerpající materiál ze soukromého archivu Tima Burtona a představující souhrn umělcovy tvorby od dětských let do dneška. Na výstavě studenti shlédli na 500 kreseb, maleb, fotografií, skicářů, animovaných děl a sochařských instalací se zaměřením na výtvarná témata a motivy opakovaně rezonující v rozmanitých postavách a světech známých z Burtonovy výtvarné i filmové tvorby. Po krásné výstavě jsme večer zakončili v divadle Komedie představením Viliama Klimáčka Ježíškova armáda.

www.divadlokomedie.eu/repertoar/inscenace/jeziskova-armada/

Ivan Machek