Rytmus v rytmu hradu

Ve dnech 21.5 – 25. 5. 2014 se po několika přípravných a plánovacích schůzkách konala praktická část projektu podporovaného EU v programu Mládež v akci „Rytmus na hradě“ pod vedením Anny Handrychové. Pobyt nám byl zpestřen jak prací okolo hradu, tak také různými společnými aktivitami, nebo dětským dnem, kterého jsme se aktivně zúčastnili jako pomocníci. Pro všechny byla tato akce zajímavou a novou zkušeností, ať už z hlediska práce v lese, spaní na hradě, nebo vaření v polních podmínkách. Takřka ihned po příjezdu jsme vyrazili do lesa na práci se dřevem. Nakládali a vykládali jsme nařezané klády. Mezi jiné povinnosti patřilo mytí oken, shrabávání sena, zametání, pomoc v kuchyni a podobné. Naše práce trvala denně přibližně šest hodin, poté jsme měli volno a tento čas jsme trávili společně například soutěží v osmisměrkách, bojovkou, nebo jen povídáním s uvolněnou atmosférou.

Naše snaha o integraci lidí s  postiženími mezi studenty z gymnázia bez zdravotnického, nebo pedagogického vzdělání se povedla úspěšně. Stěžejní myšlenkou bylo s těmito milými lidmi našeho věku dělat veškeré úkony denního života a vymazat rozdíly. Povedlo se - navázali jsme spoustu nových přátelství, nikdo neměl předsudky a všichni si vzájemně pomáhali.

Barbora Fukárková, V7.A