Gympl opět ožil Edisonem

Projekt Edison se na ostrovském gymnáziu poprvé objevil v loňském školním roce v únoru a po velkém úspěchu celé akce jsme se rozhodli do hodin pozvat další zahraniční studenty.

Navštívit nás přijely studentky z Ruska, Ukrajiny, Srbska, Gruzie, Černé Hory, Rumunska, Brazílie a jeden student z Jordánska. Škála je tedy opět pestrá a je co poslouchat. Hosté si připravili prezentace, ve kterých nám představují v angličtině své země a seznamují nás se svými zvyky. Přidanou hodnotou letošního ročníku je navíc fakt, že dvě ze jmenovaných studentek mohou prezentovat i v ruštině, která se u nás vyučuje a projekt tím přesahuje hranice angličtiny.

Kromě angličtinářů a ruštinářů projevili zájem i učitelé češtiny a dějepisu, v jejichž hodinách „edisoni“ mluví o literatuře a historii své země.

V pátek bude akce formálně zakončena tradiční tzv. Global village, kde naši hosté budou reprezentovat jednotlivé státy u svých stánků a potom už jen stráví zasloužený víkend v hostitelských rodinách našich studentů, kterým tímto velmi děkujeme za výraznou pomoc při organizování celé akce.

Více informací o projektu naleznete na stránkách mezinárodní studentské organizace AIESEC: http://www.aiesec.cz/skoly/edison

Jana Kitzbergerová,  Robin Souček a Dagmar Žerebjatjevová