Sedm statečných

studentů septim a třetích ročníků našeho gymnázia stráví letošní školní rok na německých gymnáziích ve Wunsiedelu, v Hofu  nebo v Bayreuthu.

Slavnostního zahájení Česko-bavorského Výměnného školního roku 2014/15 EUREGIA EGRENSIS, které se konalo v úterý 30.září 2014 v Egerland-Kulturhaus ve městě Marktredwitz, se zúčastnili zástupci německých a českých gymnázií, zástupci nadací, sponzoři, německé hostitelské rodiny a samozřejmě čeští studenti se svými rodinami.

Tento úspěšný projekt probíhá již více než dvacet let, za tuto dobu výměnný školní rok absolvovalo 500 českých studentů. Ostrovské gymnázium letos vyslalo do Německa nejvíce zástupců – sedm z celkových 26!

Naši školní delegaci (ředitel školy Mgr. Jaroslav Šafránek a Mgr. Eva Jílková)  doplnily dvě úspěšné loňské účastnice Pavla Mezzeiová a Dominika Gerstnerová, které se s letošními studenty podělily o své zkušenosti a budou i nadále spolupracovat jako mentorky. Oběma děkujeme za mezinárodní reprezentaci školy a sedmi statečným držíme palce a přejeme hodně úspěchů při studiu v NěmeckuJ

Mgr. Eva Jílková