Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Třída 1.A na historické exkurzi a divadelním představení v Praze

Foto

V pátek 31.10. jsme po vyučování vyrazili do divadla Archa v Praze na představení Pérák. Ještě před samotným představením si někteří z nás nenechali ujít procházku s průvodcem po pražských památkách. Náš průvodce Mgr. Martin Skořepa nás velmi elegantně provedl zónou tvrdého turismu. Na naší procházce jsem spatřili například Strahovský klášter, Pražský hrad, Malou Stranu s budovami parlamentu, Karlův most, Staré Město se Staroměstskou radnicí a orlojem. Cíl naší cesty bylo Náměstí republiky. Po této dvouhodinové procházce jsme byli dost vyhladovělí a tak si většina z nás zašla do nedalekého obchodního centra na večeři.

Po hodině volna jsme se už vydali do divadla Archa. Při samotném představení jsme si všichni zavzpomínali na hodiny dějepisu, při kterých jsme probírali období atentátu na Heydricha. Představení Pérák bylo totiž právě z tohoto období. Bylo však akční, plné bojových scén a zvratů, vtipně pojaté a provázely jej známé osobnosti naší historie v zajímavých souvislostech. Hlavními aktéry byli např. prvorepubliková herečka Adina Mandlová či spisovatel Jaroslav Foglar, kteří se pod vedením Hvězdáře snaží převzít velení domácího odboje. Při tom jim pomáhá slavný superhrdina té doby – záhadný muž, který má na nohách připevněná péra a bojuje proti nacistům. Domů jsme se vrátili okolo půlnoci plni zážitků. Děkujeme za zajištění vstupenek panu Mgr. Ivanu Machkovi a těšíme se na další představení.

 

Kristýna Gvoždíková 1.A a Mgr. Petr Fiala

 Zpět

Gymnázium Ostrov