Ostrovští gymnazisté v Královské mincovně

Naše škola se opět zúčastnila soutěže O pohár Královské mincovny v Jáchymově a v nelehkém klání se výborně umístila. Studenti Vojtěch  Laitl a Martin Kastl z kvarty B získali v kategorii mladších žáků druhé místo a Jan Pinc a Ondřej Krátký ze sexty B v kategorii starších žáků soutěž vyhráli a přivezli další pohár do školní sbírky.
I letos nejdříve prověřil znalosti z regionálních dějin „velmi lehký test“ a potom následovala „poznávačka“, kdy podle fotografií, někdy hodně starých, studenti určovali architektonické památky a přírodní zajímavosti kraje. Skoro adrenalinovým zážitkem bylo pak poznávání předmětů z muzejních depozitářů, kdy mezi soutěžícími kolovaly tajuplné artefakty a ti za vydatné pomoci odborníků z karlovarského muzea museli zapojit nejen znalosti, ale i fantazii.
Naši studenti vše zvládli výborně. Děkujeme jim za pečlivou přípravu a blahopřejeme.
Muzeum Karlovy Vary připravilo jáchymovské setkání již pojedenácté a karlovarští historikové vytvořili v mincovně opravdu příjemnou předvánoční atmosféru.

Mgr. Ivana Alfonsová