Madona a bratwurst v Drážďanech

Ve čtvrtek 18. prosince 2014 navštívila skupina kantorů a studentů gymnázia hlavní město Saska, Drážďany. Nejdříve jsme zavítali do barokního komplexu Zwinger, v jehož proslulé galerii starých mistrů byla k vidění celá řada uměleckých děl - například Rafaelova Sixtinská madona. Po návštěvě galerie jsme se vydali na prohlídku staré části města, viděli jsme Katedrálu Nejsvětější Trojice, Frauenkirche, Semperoper a další historické objekty. Den byl příjemně zakončen rozchodem na tradičních vánočních trzích, kde mnozí z nás ochutnali půlmetrový bratwurst – místní specialitu.

Tereza Varadínková, Natálie Jírovská a Petr Fiala