Významné ocenění pro Mgr. Alexandru Šusterovou

Velice nás těší, že mezi dvěma desítkami pedagogických pracovníků, kteří u příležitosti Dne učitelů obdrželi dne 27. března ocenění hejtmana Karlovarského kraje, byla letos právě  Mgr. Alexandra Šusterová, která na ostrovském gymnáziu vynikajícím způsobem vyučovala matematiku a fyziku.

„Alexandra Šusterová dokázala naučit a získat pro matematiku i fyziku nejen žáky talentované, kterým se aktivně věnovala organizací školních a okresních kol olympiád, ale i žáky, pro které byly oba tyto předměty velmi obávané“, říká ředitel gymnázia Jaroslav Šafránek a dodává: „Ostrovskou pedagogickou, rodičovskou i žákovskou veřejností je vnímána jako mimořádně oblíbená paní učitelka, která má pro tuto profesi vrchovatě talentu a s níž je štěstím se potkat.“
V  loňském roce z vážných zdravotních důvodů bohužel musela po 36 letech katedru definitivně opustit, byť bychom si všichni přáli, aby své rozhodnutí vzali její lékaři zpět. Kolegyni Šusterové přejeme definitivní uzdravení a věříme, že se přece jen ke svým milovaným žákům bude moci vrátit.

Mgr. Jiří Fresser