Gymnázium slaví úspěchy v soutěžích a olympiádách

Předmětové soutěže jsou v plném proudu. Již nyní v mezičase můžeme blahopřát několika velmi úspěšným studentům : Jan Železný (3.A) se zúčastnil 4. dubna slavnostního udílení cen B. Müllerové v Brně, kde převzal cenu za svou literární práci na téma „Zápas o svobodu slovať. Blahopřejeme !!!

Václav Brodec (septima A) zvítězil v okresním kole olympiády v Českém jazyce. Postoupil do krajského kola - stejně jako Olga Tomanová (sexta A) a Markéta Krucká (kvarta B), které ve svých kategoriích obsadily 3. místa. Gratulujeme a přejeme úspěch v krajském kole !
Zeměpisná olympiáda dospěla také do krajského kola. Z okresu se jako vítěz kvalifikoval Jan Hynek (septima A) v kategorii SŠ. V kategorii C postoupil Čeněk Maléř (tercie B). V kraji budeme také držet palce !
Až do krajského kola olympiády v německém jazyce postoupili David Nguyen Tien z tercie A a Kateřina Schroeterová z kvarty B. V něm skončil David na 3. místě, Kateřina na 5. místě. Gratulujeme !!!