Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Druhá část výměny s Nizozemím je za námi

Foto

V dubnu se uskutečnila druhá jarní část výměny s naší partnerskou školou v Nizozemí. Tentokrát nám Holanďané oplatili naši podzimní návštěvu a přijeli do Ostrova, aby poznali náš kraj a potkali se se svými přáteli.

 

Po tzv. Family Day, který byl již tradičně v režii našich studentů, jsme pro ně měli připravený bohatý program. Prošli jsme si Ostrov, vyjeli na Klínovec a pěšky se vydali na Boží Dar, aby si hosté z nížin užili naše kopečky na vlastní kůži. Nechyběl ani výlet do Prahy s projížďkou po Vltavě a pochopitelně jsme nemohli opomenout hlavní město našeho kraje. Zašli jsme na výstavu Stanislava Holého do Becherovy vily, kde poté proběhla dílna inspirovaná jeho tvorbou. I letos jsme se podívali do Moseru, jak sklářští mistři provozují svoje umění, a poslední den jsme věnovali projektům, na které byla pozvána rodičovská veřejnost.

 

Jsme rádi, že se letošní skupina tak pěkně sešla a studenti fungovali jako tým. Snad vydrží i vzniklá přátelství.

 

Jana Kitzbergerová & Robin SoučekZpět

Gymnázium Ostrov