Cambridgeské zkoušky nanečisto

Skutečnost, že se svět otevírá a poskytuje mladým lidem stále více možností, je známá. Naši studenti stále více touží po studiu v zahraničí, které vidí jako příslib lepších možností do budoucna. Angličtina je v současné době jazykem číslo 1 a stvrdit své znalosti mezinárodně uznávanou zkouškou se čím dál častěji stává jejich cílem. Nicméně, tyto zkoušky jsou velmi nákladné a tak se kabinet angličtiny rozhodl již po druhé navázat spolupráci s plzeňskou školou Eufrat a nabídnout zájemcům možnost bezplatně si vyzkoušet zkoušky nanečisto. Letos jsme nabízeli urovně FCE a CAE, na které dorazilo přibližně 40 studentů. Výsledky budou známy za jeden až dva týdny. Sice certifikát studenti neobdrží, ale získají alespoň představu, kde jsou jejich slabiny a zda mají šanci uspět při zkouškách na ostro.

Děkujeme Mgr. Kočandrlové, která z Plzně přijela zkoušky uskutečnit.

Jana Kitzbergerová