Tradiční cyklistický výlet s partnerským gymnáziem z Hofu

V pátek 12. 6. se vydala skupina cyklistů ostrovského gymnázia vlakem směr Schirnding. Po bezproblémové cestě jsme se na nádraží srdečně pozdravili s německými kolegy Anjou Gass a Martinem Haukem. K našemu velkému překvapení je doprovázeli naši studenti na ročním studijním pobytu Karolína Vojtěchová a Filip Janáč. Z nádraží jsme se vydali cestou náročnou, leč s mnoha nádhernými výhledy do krajiny Horní Falce. Cílem naší cesty bylo městečko Waldsassen se starobylým klášterem. Po pauze na oběd jsme se vydali zpět do příhraniční vesničky Schirnding. Počasí nám letos opravdu přálo a tak jsme se na závěr osvěžili v říčce Röslau. Všichni účastníci a především účastnice si za sportovní výkon zaslouží pochvalu! Těšíme se na další ročník!

Mgr. Petr Fiala