Vzhůru do Německa!

Hallo, ich bin aus Tschechien, aber ich spreche auch Deutsch! Und Sie?

Pokud se německy učíte, čtěte následující řádky.

A proč? Dnes jsme se zúčastnili projektu „ Do Německa na zkušenou“. Rádi bychom se s vámi podělili o zážitky.

V první části jsme si osvěžili znalosti o nás a Německu. Další etapa zahrnovala téma týkající se jazykových pobytů u našich sousedů. Ale vyslechli jsme si i názory německých studentů v Praze.  Poznávání nových lidí, nových míst a sbírání zkušeností tímto způsobem je podle nás velice dobré. Pak jsme si zahráli jazykové domino – šlo o spojování slov, která jsou stejná nebo podobná češtině / malen – malovat/.

V prezentaci jsme se dozvěděli mnoho nového, určitě to nebyl ztracený čas, je to jedna z nejlepších forem učení.

Chtěli bychom poděkovat Báře Benešové, která nás o všem zajímavě informovala. Velké díky a vy se taky podívejte -  „ Do Německa na zkušenou“!

Francisca, Michaela, Natálie a Alena

/studentky V3.B/