Gymnazisté poznávali Švýcarsko

Každoroční výprava za poznáním evropských dějin a kultury zavedla na počátku června ostrovské gymnazisty tentokrát do Švýcarska.
V itineráři cesty nemohla chybět místa jako Bern, Ženeva, lázeňské středisko Montreux, hrady Chillon a Sion a také místo posledního odpočinku Charlie Chaplina a jeho manželky Oony ve Vevey.
V olympijském centru v Lausanne zaujala výstroj slavných sportovců minulosti, včetně dresu Petra Svobody, autora zlatého gólu našich hokejistů na olympiádě v Naganu.
Alpská centra na pomezí francouzských a  švýcarských hranic v čele s Chamonix, Mekkou všech lyžařů a alpinistů, zase nabídla úchvatné výhledy  na Mont-Blanc, Eiger a Matterhorn.
Chuťové pohárky doslova rozvášnila ochutnávka čokolády Cailler v čokoládovně v Brocu a Gruyerského sýra v sýrárně Gruyere.
Na zpáteční cestě byla osvěžením zastávka v Lucernu, který se pyšní  středověkým krytým mostem.
Celou akci, stejně jako v letech minulých, pro studenty skvěle připravila a zorganizovala vyučující dějepisu a cizích jazyků  Jitka Brychtová za asistence kolegyně Evy Jílkové.

Mgr. Jiří Fresser