Studenti si vyzkoušeli novinářskou práci.

V rámci 47. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana si vybraní studenti mohli vyzkoušet jaká úskalí nebo výhody obnáší novinářská a reportérské práce. Workshop vedli zástupci z Hospodářských novin, deníku Metro, České televize, Českého rozhlasu a serveru idnes.cz . Ti přednášku obohacovali vlastními zážitky, vtipnými příběhy a příhodami z praxe. Studenti tak prověřili své dosavadní znalosti této práce. Pokoušeli se např. sestavit titulní stranu z vybraných titulků dle důležitosti a typu média nebo rozebírali rozdíly mezi jednotlivými tisky. Nejtěžší pro všechny bylo následné sepsání novinové zprávy na základě přenosu tiskové konference ohledně statistiky soudních exekucí. Poté proběhla živá simulovaná tisková konference, kde otázky kladli žáci. Na závěr pak redaktoři a reportéři odpovídali na dotazy a studenti tak měli možnost nahlédnout i do zákulisí.

Stáňa Wolfová