Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Naši dějepisáři opět první v kraji a čtyřiadvacátí v mezinárodní dějepisné soutěži družstev

Foto
Víte, kdy byla otevřena první umělá ledová plocha na Slovensku? Nebo které osobní věci zanechali na místě činu atentátníci na Heydricha? Ne? Není divu, to totiž kromě opravdových specialistů neví nikdo.
 
  Naši studenti Eliška Suchá (V 8.B), Tereza Rambousková (V 7.B),  Jiří Klůc (V 8.A) a Vojtěch Laitl (náhradník, morální podpora) nejen, že toto vědí, ale do mezinárodního kola dějepisné soutěže tříčlenných družstev toho museli o tématu Od vzniku protektorátu a slovenského státu do osvobození Československa nastudovat mnohem, mnohem více.
 
  Soutěž, kterou více než dvacet let pořádá gymnázium v Chebu, je neuvěřitelně náročná. Sami renomovaní historici, jakými jsou například Prof. PhDr. Petr Čornej Dr.Sc., nebo Prof. PhDr. Jan Rychlík, Dr.Sc. přiznávají, že by bez rozsáhlé přípravy neuspěli.
 
  Letos se přípravných krajských kol zúčastnilo přes 260 gymnázií nejen z České, ale také Slovenské republiky. Do mezinárodního finále, které se konalo ve čtvrtek 26. dubna v Chebu, postoupilo z obou republik 75 družstev.
 
  Naši studenti díky svému talentu a nadstandartní píli (intenzivně se připravují ve svém volném čase téměř celý rok) skončili na 24. místě, což jim mimo jiné vyneslo i prvenství v Karlovarském kraji!
 Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších kol této soutěže.
 
Jakub Hecht

  Zpět

Gymnázium Ostrov