Magické Irsko – poznávací exkurze

Na přelomu září a října 2015 se vypravila početná skupina studentů pod vedením tří profesorů (Jakuba Hechta, Petra Fialy a Ivana Machka) na poznávací exkurzi do Irska. První zastávkou na cestě bylo krásné francouzské městečko Bayeux v Normandii, kde jsme navštívili katedrálu a  prohlédli si slovutnou tapiserii s výjevy ze slavné bitvy u Hastings v roce 1066. Večer jsme se nalodili v přístavu Cherbourg na trajekt a vypluli do irského Rosslare. Plavba Keltským mořem, během níž jsme byli ubytováni v kajutách, trvala přes noc až do odpoledních hodin následujícího dne, kdy jsme ještě navečer přejeli k významnému církevnímu komplexu Rock of Cashel a navštívili toto jedinečné místo, kde se po staletí střetávala světská moc s církevní. „VÍTEJTE V IRSKU“ Během našeho desetidenního putování jsme společně objevili nádherný kout Evropy, kam se zajisté každý z nás rád vrátí. Navštívená místa si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. (Ring of Kerry, Moll´s Gap, Burren, Poulnabrone, Clonmacnois, Kilbeggan, Irish National Stud, megalitická hrobka Knowth, místa korunovace keltských králů – Tara, Trim Castle, Belfast a Titanic muzeum, Dublin a cestou zpět Londýn).

I. Machek

Autoři fotografií:

O. Nedbal, D. Všetička, J. Picurová, I. Machek, D. Burešová, Jana a Zuzka Divišovy a další…