Dvojnásobný triumf v soutěži O pohár Královské mincovny

Ve 12. ročníku krajské dějepisné soutěži nazvané „O pohár Královské mincovny“, která proběhla 7. a 8. prosince v prostorách  Královské mincovny v Jáchymově, opět excelovali svěřenci Mgr.Ivany Alfonsové. V kategorii do 15 let s přehledem zvítězila dvojice Jakub Miosga (tercie B) a Radek Daniel Paseka (kvarta A). Mezi staršími studenty se výborně prezentovali sextáni Daniel Bleha a Nguyen Tien Tiep Anh, kteří zopakovali svůj triumf z minulých let.

V dosavadní historii této soutěže se ještě nestalo, že by si ostrovští studenti ať z jedné či druhé kategorie neodnesli palmu vítězství! Toto jen potvrzuje dominantní postavení ostrovského gymnázia v dějepisných soutěžích v kraji a vysoce kvalitní práci Mgr.Ivany Alfonsové, která studenty systematicky připravuje.

Mgr. Jiří Fresser