Delegáti PSS navštívili Veleposlaništvo republiky Slovenije

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 skupina studentů Gymnázia Ostrov přijala pozvaní bývalého ministra zahraničních věcí České republika Cyrila Svobody a velvyslance Slovinska pana J. E. Leona Marce. Studenti, kteří  se již tradičně zapojili do práce na Pražském studentském summitu www.studentsummit.cz/2015/ měli možnost diskutovat nejen o práci diplomata, ale přímo o aktuálních otázkách zahraniční politiky. Nejčastějším tématem diskuse v angličtině byla současná uprchlická krize v Evropě, způsob řešení situace na Balkáně a aktuálně přímo na hranicích Slovinska. Pan velvyslanec všechny přítomné přesvědčil, že Slovinsko zvládá situaci řešit a není třeba jitřit mediální vášně. Touto cestou bych chtěl poděkovat panu Cyrilu Svobodovi, na jehož pozvání se návštěva uskutečnila. V příštím roce jsme pozváni na velvyslanectví Francouzské republiky.

Ivan Machek