Mimořádný úspěch v celostátní soutěži Němčinář roku

Celostátní soutěže Němčinář roku se v ročníku 2015/16 zúčastnilo 1736 žáků ze 113 středních škol. V náročném testu, který trval 60 minut mohli žáci získat celkově 110 bodů, při stejném počtu bodů rozhodoval o umístění čas. Naši němčináři se nemají zač stydět. V silné konkrurenci škol z celé České republiky obsadilo Gymnázium Ostrov 3. místo. Jana Picurová z V7A se umístila na krásném 7. místě. Další čtyři žáci byli v první stovce řešitelů: Dita Čoláková, Dominika Gestnerová, Vojtěch Laitl a Václav Loufek. Všem patří velké poděkování za vynikající reprezentaci naší školy. Kompletní výsledky naleznete zde: http://www.nr.czech-us.cz/vysledky.php.

Všem soutěžícím přejeme "viel Spaß beim Deutsch lernen" !!!

za předmětou komisi německého jazyka

Mgr. Petr Fiala