Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Další úspěch němčinářů - stupně vítězů v krajském kole olympiády - postup do celorepublikového finále

Foto

Dne 3. března se v Sokolově a Chebu konala krajská kola Olympiády v německém jazyce. Poté co žáci Gymnázia Ostrov obsadili v kategoriích IIIA a IIB v okresním kole stupně vítězů, tak byli úspěšní i v kole krajském. Do krajského kola postoupilo pět našich žáků a opět obsadili stupně vítězů!!!

 

V kategorii IIB (tercie, kvarty) se umístili na 2. místě Hoang Trieu Viet - Tomáš (V4B) a na 3. místě Tran Thu Hien - Hanka (V3B). Oba zaslouží velkou pochvalu a ukázali, že i v budoucnu budou na naší škole šikovní němčináři.

 

V kategorii IIIA (SŠ) obsadila vítězka okresního kola kategorie IIIA Ema Šutáková (V7A) krásné 7. místo. V kategorii IIIB, v které soutěží žáci s možností komunikovat v německém jazyce i mimo školní výuku, soutěžila děvčata, která byla v loňském školním roce na našem partnerském gymnázium ve Wunsiedlu. Dita Čoláková (3.A) se umístila na skvělém 5. místě a Jana Picurová (V7A) tuto kategorii vyhrála a postupuje do celostátního kola, které se uskuteční v dubnu na Goethe-Institutu v Praze.

 

Všem soutěžích gratulujeme a Janě budeme držet palce v celostátním kole!!!

 

Za předmětovou komisi německého jazyka,

 

Mgr. Petr Fiala

 Zpět

Gymnázium Ostrov