Projektwoche Wunsiedel

Závislost?!

Po sbalení všech potřebných i nepotřebných věcí jsme se svěže vydali vstříc nezapomenutelným zážitkům. Nejprve se naše třídní ujistila, že máme své nezbytné mobilní telefony s sebou, a pak jsme mohli vyjet. Po příjezdu do Wunsiedelu jsme byli příjemně překvapeni moderním vzhledem budovy. Kufry jsme si museli vytáhnout do kopce, což bylo dost namáhavé. Kluci si nesli své malé tašky a děvčata táhla objemná zavazadla se samými důležitými věcmi. Odměnou nám byl naprosto famózně delikatesní oběd. Odpoledne jsem po krátké prohlídce města navštívili naše partnerské gymnázium. Zdatnými průvodci nám byli dva studenti našeho gymnázia, kteří jsou zde na ročním studijním pobytu. Den byl zakončen prezentacemi účastníků o jejich školách a městech, kde žijí. Druhý den začal pěkně zostra. Čekal nás maratón pěti stanovišť o legálních drogách, především alkoholu a cigaretách. Šokující byla hlavně informace, kolik různých jedovatých látek obsahuje jedna cigareta. Zajímavé byly i naše reakce po nasazení opileckých brýlí. Odpoledne jsme navštívili místní vlastivědné muzeum. Večerní procházka s loučemi završila úterní program.

Závisláci z Wunsiedelu.